آغاز سومین همایش ملی از غدیر تا اربعین

آغاز سومین همایش ملی از غدیر تا اربعین

به گزارش خبرنگار سایت اصحاب الحسین(ع)، سومین همایش ملی از غدیر تا اربعین از سوی ستاد معرفتی و فرهنگی آیات نور، موسسه مطالعات راهبردی و فرهنگی اصحاب الحسین(ع)، موسسه آموزش عالی فردوس و همکاری دانشگاه فرهنگیان و سازمان بسیج اساتید در سالن همایش‌های مؤسسه آموزش عالی فردوس در حال برگزاری است.

این همایش که از امروز یکشنبه مورخ ۱۸ شهریورماه آغاز شده است تا سه شنبه ۲۰ شهریور ادامه می‌یابد. بناست در این همایش سه روزه که به صورت استارت آپ برگزار می‌شود، ابتدا اساتید موضوع  «آثار الهی و  تربیتی جریان اربعین» و نقش آن در حوزه تربیت را به صورت علمی و شفاف ارائه دهند. سپس اساتید رشته‌های مختلف هنر در تعامل با اساتید علمی همایش موضوع «آثار الهی و  تربیتی جریان اربعین» را برای استفاده هنرمندان و هنرجویان ملموس و قابل تبدیل به آثار هنری نمایند.

در روز دوم در قالب کارگروه‌های هنری، گفتگوی میان اساتید و دانشجویان هنر شکل خواهد گرفت که طی آن ایده‌های هنری ارائه و پرداخت خواهد شد. در گام بعدی هنرمندان و هنرجویان محترم ایده‌های خود را در قالب پیشنهاده  در سایت مربوطه ثبت می‌کنند.

در روز سوم همایش موعد صبح  پیشنهاده‌های هنری ثبت شده در سایت ارائه  می‌شود و مورد سنجش و داوری  قرار می‌گیرند. در اختتامیه همایش که بعد از ظهر روز سوم برگزار خواهد شد، طرح‌های برگزیده معرفی می‌گردد.