نشست های تخصصی و تمهیدی کنگره های بین المللی عهد مع الحسین(ع) و لقاءالحسین(ع) ـ ۱۳۹۷

نشست های تخصصی و تمهیدی کنگره های بین المللی عهد مع الحسین(ع) و لقاءالحسین(ع) ـ ۱۳۹۷

هزاران گام در راه است و دل مشتاق و من حیران         که چون ره میتوانم یافتن سوی درون من هم
رهبر معظم انقلاب اسلامی: [پیاده روی اربعین] یک شعار بزرگ است، لا تُحِلّوا شَعائِرَ الله، این بلاشک جزو شعائرالله است… این حرکت، حرکت عشق و ایمان است؛ هم در آن ایمان و اعتقاد قلبی و باورهای راستین، تحریک‌کننده و عمل‌کننده است؛ هم عشق و محبّت. تفکّر اهل‌بیت و تفکّر شیعی همین‌جور است؛ ترکیبی است از عقل و عاطفه، ترکیبی است از ایمان و عشق؛ ترکیب این دو.

 

به گزارش خبرنگار موسسه مطالعات راهبردی و فرهنگی اصحاب الحسین(ع)، دبیرخانه کنگره های بین المللی «عهد مع الحسین(ع)» و «لقاءالحسین(ع)» قصد آن دارد تا در پنجمین دوره برگزاری این کنگره ها در ایام اربعین۱۳۹۷، «مقصدشناسی اربعین» را با محوریت «تربیت الهی و آسمانی» مورد کاوش قرار دهد.

در راستای فوق، نشست های تخصصی و تمهیدی همچنین جلسات اندیشه ورزی مربوطه، از ایام رجب المرجب تا ماه رمضان المبارک(فروردین تا خرداد۹۷)، با مشارکت مراکز همکار و علاقمند برگزار گردید تا رسیدن به این موضوع مهم تسهیل گردد و «ابعاد تربیتی» این هدیه الهی مورد توجه قرار گیرد. امید که سایر مراکز علاقمند نیز نسبت به این موضوع اهتمام ورزیده و با نگرشی عمیق، از این مائده آسمانی بهره مند گردند. در ادامه، عناوین فعالیت های انجام شده، در قالب جدول ذیل تقدیم می گردد.